Wiosna i nowe wyzwania

zamieszczono Jeden komentarz

Powoli czas wyjść z zimowego snu

Wiosna dawno się rozpoczęła, ale w tym roku czas zimowego zawieszenia przedłużyła niepodziewana pandemia i czas samoizolacji, w który weszło wiele osób (nie wspominając o kwarantannie, która dotknęła wiele osób). Życie toczyło się głównie w domu, ale nasza działalność w domu była ograniczona, bo nie wszystko na co mieliśmy ochotę, czas czy siły było nam dostępne. Myślę, że malowanie mebli w czasie pandemii to był temat, który zszedł na dalszy plan, ale teraz chyba już powoli wracamy do życia i do naszych zwyczajów czy planów.

Jaki kolor do pomalowania mebla

Kto z Was planował pomalować, odnowić swoje meble po zimie?

Kto miał w planach wyjazd na targ staroci w poszukiwaniu “perły z lamusa” w celu jej odnowienia czy przemalowania? Przez dłuższy czas było to niemożliwe lub utrudnione, bo albo nie było jak wygodnie kupić farby czy pędzli, albo nie było jak wybrać się na polowanie na stare-nowe meble. Sklepy stacjonarne były zamknięte lub ograniczona była ich działalność. Sprzedaż on-line działała, ale nie każdy lubi czy umie w ten sposób kupować. Ale wszystko powoli wraca do (nowej) normalności, ja też chciałabym wrócić do bloga i do pisania o malowaniu mebli (ale nie tylko).

Nie lubię planować nazbyt ambitnie, bo uwzględniam swoje możliwości, zwłaszcza czasowe, ale chciałabym jeszcze w maju odświeżyć trzy domowe, często użytkowane krzesła. Ona były malowane już dawno i czas oraz moje dzieci obeszły się z nimi bardzo niedelikatnie, więc chcę zdjąć z tych krzeseł stare powłoki, starą farbę i wosk a następnie pomalować je na nowo. Postaram się na blogu to pokazać i opisać, bo tak jak artykułów o malowaniu mebli jest sporo w sieci, tak artykułów o zdejmowaniu starej farby i ponownym malowaniu jest mniej. Dlaczego? Bo to o wymaga więcej pracy i zachodu, nie zawsze jest proste i efekt nie zawsze jest zgodny z oczekiwaniami. Przemalowanie mebli to nieraz jest niemałe wyzwanie.

Jakie plany przez Wami?

Mam też pytanie do osób, które tu zaglądają. Jakie macie plany, jeśli chodzi o malowanie mebli? Może mogłabym jakiś temat na blogu poruszyć, aby Wam pomóc w realizacji tych planów?

Pozdrawiam serdecznie, życząc zdrowia,

Ewa

Jedna odpowiedź

  1. techmal
    | Odpowiedz

    Wpis bardzo motywuje do przeprowadzenia zmian w swoim domu.

Dodaj swój komentarz