Dlaczego warto malować meble?

zamieszczono Brak komentarzy

Mam dla Ciebie kilka odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto malować meble. Mam nadzieję, że uda mi się Ciebie przekonać do malowania mebli!

malowanie-mebli-niebieska-farba
Komoda pomalowana farbami mlecznymi Miss Mustard Seed, kolor Aviary

Możliwości

Profesjonalne farby do mebli (farby kredowe, farby mineralne, farby akrylowe czy farby mleczne) dają Tobie wiele możliwości. Zamiast kupować nowe meble, możesz pomalować i odmienić te, które posiadasz.

Farbami, które polecam na mojej stronie i na moim blogu, czyli farbami Fusion i farbami mlecznymi Miss Mustard Seed, możesz malować skutecznie i bez obaw m.in. meble kuchenne, meble dziecięce czy meble drewniane, ponieważ są ekologiczne i bezpieczne podczas malowania i później, gdy meble już stoją w pomieszczeniach domowych.

malowanie-mebli-dla-dzieci
Komoda pomalowana kolorem Little Whale z farb Fusion

Skuteczność

Malowanie mebli z płyty, malowanie mebli laminowanych, pokrytych okleiną jest możliwe i bardzo wygodne z farbą mineralną Fusion Mineral Paint. Nie martw się o rezultaty, samodzielne malowanie mebli z sukcesem i bez obaw jest możliwe

Meble prawidłowo pomalowane farbą Fusion będą wodoodporne i odporne na zmywanie. Mebli pomalowanych mineralną farbą akrylową Fusion nie trzeba woskować, ani lakierować (ale oczywiście można, jeżeli ktoś lubi woskowane meble).

Nie ma konieczności szlifowania mebli, jeśli malujesz meble farbami Fusion lub Milk Paint. Wystarczy przygotować powierzchnię przed malowaniem. Dobre umycie mebla, odtłuszczenie, lekkie zmatowienie powierzchni – to zapewnia sukces w malowaniu.

jak pomalować szafe na bialo
Witryna pomalowana białą farbą mleczną w kolorze Farmhouse White

Design

Meble mogą być stare, zniszczone albo tylko niemodne lub porysowane – dzięki farbom do mebli otrzymają drugie życie. Malowanie mebli to idealny sposób na zrealizowanie samodzielnie i stosunkowo niewielkim kosztem zmian w wystroju wnętrza.

Bezpieczeństwo

Malowanie mebli to jest też sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu – malować meble można w każdej wolnej chwili, w swoim mieszkaniu, ponieważ farby Fusion i Miss Mustard Seed są bezpieczne w użytkowaniu, nie zawierają szkodliwej chemii. Te farby są bezpieczne dla użytkownika i dla otoczenia tzn. że naszymi farbami można malować w domu, przy dzieciach czy zwierzętach i z dużą łatwością oraz przyjemnością.

malowane krzesło farbami akrylowymi

Dodaj swój komentarz